Вимірювання артеріального тиску

Його проводять у плечовій артерії за допомогою тонометра. Хворий при цьому сидить або лежить спокійно. Руку оголюють до ліктьового суглобу та кладуть на рівні серця долонею вгору. Апарат кладуть на одному рівні з рукою:

1. На плече накладають манжет так, щоб під нього можна було підвести палець, а нижній край манжета був вище ліктьового суглоба (ямки) на 2-3 см.
2. Промацують пульс на плечовій артерії в ліктьовій ямці і на цьому місці прикладають фонендоскоп.
3. Поступово накачують гумовою грушею повітря в манжет, при цьому вловлюють момент зникнення пульсових ударів. Зникнення звуків свідчить про ге, що артерія повністю стиснута манжетом. Проте у манжет накачують ще повітря 30 – 40 мл.
4. Злегка відкривають гвинт і повільно випускають повітря і уважно слідкують за показником. Як тільки тиск в манжеті стане нижче тиску крові в артерії і кров пройде в стиснуту ділянку, з’являється перший поштовх – він відповідає систолічному тиску.

В момент поштовху, коли він зникає фіксують показник діастолічного тиску. Записують показники артеріального тиску в вигляді дробу:
– систолічний тиск
– діастолічний тиск

Нормальним для здорової людини умовно вважають систолічний тиск – 100 – 140 мм. рт. ст., діастолічний 60 – 90 мм. рт. ст. Показники артеріального тиску, які вищі від систолічного 140 і 90 діастолічного, називають гіпертонією. Якщо систолічний тиск нижчий 100 мм і діастолічний нижчий за 60 мм. такий стан називають гіпотонією.

Стаття була додана одним з відвідувачів сайту без посилань на літературні джерела. Матеріал був опублікований виключно в навчальних цілях.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.