Використання грілки і холоду у медичній практиці

Грілки. Вони бувають електричні та гумові. їх застосовують при хронічних запальних процесах (холецистит), для зменшення болю (невралгія, міозіт, артрит), для розсмоктування запального процесу та ущільнень після підшкірного та внутрішньом’язового введення ліків, для зігрівання хворого.

Протипокази при використанні грілки:
– кровотечі;
– набряки, туберкульоз,
– гострі запальні процеси в черевній порожнині;
– тромбофлебіт;
– пухлини;
– травми (в першу добу).

Гумова грілка – резервуар ємністю 1-1,5л зі щільною пробкою. Грілку заповнюють на 3/4 її об’єму водою, температура якої становить 50-60° С, потім випускають повітря, натиснувши на неї і добре закручують пробкою отвір. Перевертають грілку вниз пробкою, перевіряючи її на герметичність, витирають насухо, обмотують рушником і прикладають до хворої ділянки. Якщо грілка гаряча, то її спочатку кладуть на ковдру, під простирадло, а згодом безпосередньо на тіло. Тримати її потрібно до охолодження. Електричну грілку можна використовувати замість водяної, температура нагрівання в ній регулюється реостатом. Користуватися нею можна з перервами. Обережно використовувати грілку потрібно важкохворим та для хворих у безсвідомому стані.

Холод. У медичній практиці широко використовують місцеву дію холоду. Місцеве застосування холоду викликає звуження кровоносних судин, зменшує кровонаповнення, знижує збудження нервових закінчень, що сприяє зменшенню запальних процесів, зупинці кровотеч, зменшенню болю.

Показання для застосування холоду:

– кровотечі;
– травми (протягом першої доби);
– гострі місцеві запальні процеси;
– післяопераційний період;
– лихоманка.

Пузир з льодом, у якому низька температура зберігається тривалий час. використовують для місцевої дії холоду. Це гумовий мішечок, отвір в якому закривається пробкою. Його до половини наповнюють невеликими шматочками льоду і щільно закривають пробкою, витиснувши повітря. Для попередження переохолодження хворої ділянки пузир обмотують рушником або простирадлом, складеним вчетверо. Пузир можна прикладати протягом доби з перервами на 10-15 хвилин. Воду, що утворилася внаслідок танення льоду, зливають, а в пузир добавляють нові шматочки льоду.

Стаття була додана одним з відвідувачів сайту без посилань на літературні джерела. Матеріал був опублікований виключно в навчальних цілях.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.