Типи лікувально-профілактичних закладів

Є два типи лікувально-профілактичних закладів: амбулаторія та стаціонар. В амбулаторіях надається допомога хворим, які знаходяться в домашніх умовах. У стаціонарах проводиться лікування хворих, яких госпіталізують у відділення. До закладів амбулаторного типу належать фельдшерсько-акушерські пункти, амбулаторії, поліклініки, медико-санітарні частини, станції швидкої допомоги, диспансери, консультації. У поліклініці можна отримати кваліфіковану медичну допомогу у різних спеціалістів, тоді як в амбулаторії ведуть прийом лікарі лише основних спеціальностей.

Медико-санітарна частина обслуговує хворих підприємств або військових частин. Основне її завдання – надання першої допомоги, профілактика захворювань, які пов’язані з процесом виробництва і лікування хворих зі встановленим діагнозом. Диспансери є закладами амбулаторного типу, але вузького профілю. До складу поліклінік входять консультації. Дитяча та жіноча консультації, крім лікування хворих, проводять спостереження за здоровими дітьми до 16 років і за вагітними жінками протягом усього періоду вагітності.

До закладів стаціонарного типу належать: госпіталі, клініки, лікарні (сільські, районні, міські, республіканські, обласні), санаторії.

Госпіталь – лікарня для військовослужбовців та інвалідів війни.
Клініка – лікувально-профілактичний заклад, у якому крім лікувальної роботи, ведеться навчання студентів та науково-дослідницька робота.
У санаторіях проводять лікування природними факторами із застосуванням дієтотерапії, фізіотерапії та лікувальної фізкультури.
Лікарня – лікувально-профілактичний заклад для хворих, що потребують постільного режиму, догляду та лікування.

Об’єднана лікарня складається з приймального відділення, стаціонару зі спеціалізованими лікувальними відділеннями допоміжних відділень, лабораторії, кухні, аптеки, адміністративних та інших підсобних приміщень.

Для успішного лікування хворих, догляду за ними запобігання можливих шкідливих впливів на хворих, профілактики внутрішньо-лікарняної інфекції у лікарні необхідно суворо дотримування лікарняного режиму. Лікарняний режим полягає у проведенні лікувально-охоронних і санітарно-протиепідемічних заходів.

Стаття була додана одним з відвідувачів сайту без посилань на літературні джерела. Матеріал був опублікований виключно в навчальних цілях.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.