Методика накладання банок

Банки рефлекторно впливають на кровообіг, поліпшують розсмоктування запальних процесів, зменшують біль. При їх накладанні підвищується приплив крові і лімфи до шкіри, розриваються капіляри у товщі шкіри, а вилита кров розпадається. Продукти її розпаду всмоктуються в кровоносне русло, покращуючи життєдіяльність органів і тканин.

Банки застосовують при:

– запальних явищах в органах грудної клітини;
– запаленнях м’язів (міозити);
– запалення нервових, стовбурів (неврити, радикуліт). Шкідливість їх використання при:
– захворюваннях шкіри, різкої її чутливості;
– туберкульозі легень;
– кровотечі;
– новоутвореннях;
– вираженому виснаженні хворого.
– сильному збудженні iз судомами.

Методика накладання банок. Банки – це скляні посудини із потовщеними краями і напівкруглим дном, об’ємом З0 -60 мл. Перед використанням банки ретельно миють і витирають насухо, перевіряють цілість їх країв. Хворий повинен лежати в ліжку. На металевий стержень довжиною 12-15см намотують гігроскопічну вату, змочують спиртом або ефіром, які летко загораються, але так, щоб не було лишньої рідини, інакше можна обпекти хворого, шкіру хворого обмивають теплою водою і змащують вазеліном, щоб край банки щільно прилягав. якщо є волосся то йото збривають. Вату на металевому стержні запалюють.

Банку тримають у лівій руці недалеко від тіла хворого, а правою на короткий час вводять у банку запалений тампон, після чого її швидко прикладають до тіла. За рахунок розрідження простору в банку втягується шкіра, і вона міцно прикріплюється до тіла. Відстань між банками повинна бути 2-3 см. Хворого треба добре вкрити. На шкірі банки знаходяться 15-20 хвилин.

Для зняття банки її однією рукою ледь нахиляють у бік. а пальцями другої руки натискають на шкіру з протилежного боку біля краю банки. Після цього шкіру витирають ватним тампоном або серветкою від вазеліну, хворого укутують і він повинен лежати не менше 30 хвилин.

Дітям до трьох років банки бажано не ставити, тому що вони можуть злякатися вогню і самого процесу втягування шкіри в банку. У них досить чутлива шкіра, тому ставити їм банки треба на 7-10 хв.. щоб не було опіків.

Якщо банки поставлено правильно, то на їх місці з’являються крововиливи. Після використання банки витирають і складають в окрему коробку, де зберігається також вазелін і спирт.

Стаття була додана одним з відвідувачів сайту без посилань на літературні джерела. Матеріал був опублікований виключно в навчальних цілях.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.